Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ЛОПУШНЯНСЬКИЙ КАР'ЄР»
ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI ЗА РIК, ЩО ЗАКIНЧИВСЯ 31 ГРУДНЯ 2017 РОКУ
(в тис. грн.)
1. ЗАГАЛЬНА IНФОРМАЦIЯ
ПАТ «Лопушнянський кар’єр"» (код 00373729; мiсцезнаходження– Iван-Франкiвська обл., Рогатинський р-н.,с.Лопушня; дата реєстрацiї – 15.09.1997р., реєстрацiйний №1 113 1200000000189; орган, що зареєстрував – Рогатинська райдержадмiнiстрацiя; дата внесення змiн до статуту – нова редакцiя статуту зареєстрована 16.12.2011 р.. реєстрацiйний №1 113 105 00060 00189;
Предметом дiяльностi Товариства є:
Видобування пiску, гiпсу та виготовлення з них будiвельних матерiалiв;
Виробництво будiвельних матерiалiв.
Пiдприємство являє собою одну одиницю генеруючу грошовi потоки.
2. ОСНОВИ ПРЕДСТАВЛЕННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Функцiональною валютою звiтностi є гривня. Звiтнiсть складена в тисячах гривень.
Безперервнiсть дiяльностi
Дана фiнансова звiтнiсть пiдготовлена виходячи з допущення про безперервнiсть дiяльностi, що припускає реалiзацiю активiв i погашення зобов'язань у нормальному процесi дiяльностi Товариства.
Керiвництвом Товариства вживаються заходи щодо поновлення та подальшого нарощування обсягiв виробництва та реалiзацiї продукцiї та скорочення операцiйних витрат, що дозволить пiдвищити прибутковiсть операцiйної дiяльностi, полiпшити фiнансовий стан та результати дiяльностi у 2017 роцi.
Вiдповiдно, Товариство продовжує застосовувати допущення безперервностi дiяльностi при пiдготовцi представленої фiнансової звiтностi.
Новi i переглянутi стандарти та iнтерпретацiї
На дату затвердження цiєї фiнансової звiтностi, Радою МСБО були визначенi новi стандарти, поправки та iнтерпретацiї до iснуючих стандартiв. Стандарти, якi не набули чинностi , не були прийнятi Товариством достроково.
Керiвництво передбачає, що всi вiдповiднi поправки будуть внесенi до облiкової полiтики Товариства за перший перiод, що починається пiсля дати набрання чинностi поправки. На даний момент керiвництво оцiнює потенцiйний вплив на фiнансову звiтнiсть товариства внесених поправок до МСФЗ. Iнформацiя щодо нових стандартiв, змiн та iнтерпретацiй, якi, як передбачається, мають вiдношення до фiнансової звiтностi Товариства, представлена нижче. Деякi iншi новi стандарти та iнтерпретацiї були вип.ущенi, але це не буде мати iстотного впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
МСФЗ (IFRS) 9 (в редакцiї 2014 року) випущений в липнi 2014 року, замiнив МСФЗ (IFRS) 9 (в редакцiї 2009 року), МСФЗ (IFRS) 9 (в редакцiї 2010 року), Поправки до МСФЗ (IFRS) 7 i МСФЗ (IFRS) 9 «Дата обов'язкового вступу в силу МСФЗ (IFRS) 9 i розкриття iнформацiї при переходi до нового порядку облiку» i МСФЗ (IFRS) 9 (в редакцiї 2013 року) ( «Облiк хеджування i поправки до МСФЗ (IFRS) 9, МСФЗ (IFRS) 7 i МСФЗ (IAS) 39 "). Товариство повинно застосовувати МСФЗ (IFRS) 9 (в редакцiї 2014 року) до рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2018 року або пiсля цiєї дати. Однак для рiчних перiодiв, що починаються до 1 сiчня 2018 року, органiзацiя може застосовувати бiльш раннi редакцiї МСФЗ (IFRS) 9 замiсть застосування МСФЗ (IFRS) 9 (в редакцiї 2014 роки), але тiльки в тому випадку, якщо вiдповiдна дата першого застосування приходиться на перiод до 1 лютого 2015 року.
У груднi 2015 року Рада з МСФЗ вiдклала вступ в силу поправок до МСФЗ (IFRS) 10 та МСФЗ (IAS) 28 «Продаж або внесок активiв в угодах мiж iнвестором i його асоцiйованим пiдприємством або спiльним пiдприємством» на невизначений перiод до завершення свого дослiдницького проекту по методу участi в капiталi. У вереснi 2016 року Рада з МСФЗ випустила поправки до МСФЗ (IFRS) 4, щоб вирiшити питання, що виникають у зв'язку з рiзними датами вступу в силу МСФЗ (IFRS) 9 i нового стандарту з облiку договорiв страхування МСФЗ (IFRS) 17 "Страховi контракти" . Поправки передбачають двi альтернативнi можливостi для пiдприємств, що пiдписують договори, що належать до сфери застосування МСФЗ (IFRS) 4, а саме тимчасове звiльнення i метод накладення. Тимчасове звiльнення дозволяє пiдприємствам, якi задовольняють певним критерiям, вiдкласти дату впровадження МСФЗ (IFRS) 9 до дати вступу в силу МСФЗ (IFRS) 17 (тобто 1 сiчня 2021 року). Метод накладення дозволяє органiзацiї, яка застосовує МСФЗ (IFRS) 9 починаючи з 2018 року, виключати зi складу прибутку або збитку вплив деяких облiкових невiдповiдностей, якi можуть виникнути в результатi застосування МСФЗ (IFRS) 9 до початку застосування МСФЗ (IFRS) 17.
У груднi 2016 року Рада з МСФЗ випустила «Щорiчнi удосконалення МСФЗ, перiод 2014-2016 рр.». Поправки до МСФЗ (IFRS) 12 «Розкриття iнформацiї про участь в iнших органiзацiях», в яких роз'яснюється обсяг iнформацiї, що розкривається згiдно з МСФЗ (IFRS) 12 щодо часток участi пiдприємства в дочiрнiй органiзацiї, спiльному пiдприємствi або асоцiйованому пiдприємства, якi класифiкуються (або включенi в склад лiквiдацiйної групи, яка класифiкується) як призначенi для продажу або припинена дiяльнiсть вiдповiдно до МСФЗ (IFRS) 5 «Необоротнi активи, утримуванi для продажу, та припинена дiяльнiсть», вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2017 року або пiсля цiєї дати. Поправки до МСФЗ (IFRS) 1 «Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi», якi скасовують дiю деяких короткострокових звiльнень, i поправки до МСФЗ (IAS) 28 «Iнвестицiї в асоцiйованi органiзацiї та спiльнi пiдприємства», в яких роз'яснюється рiшення оцiнювати iнвестицiї в асоцiйовану органiзацiю або спiльне пiдприємство за справедливою вартiстю через прибуток або збиток вiдповiдно до МСФЗ (IFRS) 9, вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2018 року або пiсля цiєї дати.
В травнi 2017 року Рада з МСФЗ випустила МСФЗ (IFRS) 17 «Договори страхування», новий всеосяжний стандарт фiнансової звiтностi для договорiв страхування, який розглядає питання визнання i оцiнки, подання та розкриття iнформацiї. Коли МСФЗ (IFRS) 17 вступить в силу, вiн замiнить собою МСФЗ (IFRS) 4 "Страховi контракти", який був випущений в 2005 роцi. МСФЗ (IFRS) 17 набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2021 року або пiсля цiєї дати. При цьому необхiдно представити порiвняльну iнформацiю.
3. ОСНОВНI ПРИНЦИПИ ОБЛIКОВОЇ ПОЛIТИКИ
Основнi засоби
Основнi засоби, придбанi пiсля дати переходу на МСФЗ, враховуються у звiтi про фiнансове положення за первинною вартiстю, що включає всi витрати, необхiднi для доведення активу до стану, придатного до використання, за вирахуванням накопиченої амортизацiї i збиткiв вiд знецiнення.
Вартiсть основних засобiв збiльшується на суму витрат, пов'язаних iз полiпшенням об'єкта (модернiзацiя, модифiкацiя, добудова, дообладнання, реконструкцiя тощо), у результатi чого збiльшуються майбутнi економiчнi вигоди, первiсноочiкуванi вiд використання цього об'єкта. Накопичена амортизацiя перераховується пропорцiйно до змiни балансової вартостi об’єкта основних засобiв таким чином, щоб пiсля переоцiнки балансова вартiсть дорiвнювала переоцiненiй вартостi.
Сума, що амортизується, – це первинна вартiсть об'єкту основних засобiв або переоцiнена вартiсть, за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi. Лiквiдацiйна вартiсть активу – це передбачувана сума, яку пiдприємство отримало б на даний момент вiд реалiзацiї об'єкту основних засобiв пiсля вирахування очiкуваних витрат на вибуття, якби даний актив вже досяг того вiку i стану, в якому, iмовiрно, вiн знаходитиметься в кiнцi свого термiну корисного використання. Товариство прийняло, що лiквiдацiйна вартiсть дорiвнює нулю.
Амортизацiя основних засобiв призначена для списання суми, що амортизується, впродовж термiну корисного використання активу i розраховується з використанням прямолiнiйного методу.
Лiквiдацiйна вартiсть, термiни корисного використання i метод нарахування амортизацiї передивляються на кiнець кожного фiнансового року. Регулярнiсть проведення переоцiнки залежатиме вiд змiни справедливої вартостi активiв, якi переоцiнюються.
Дохiд або збиток, що виникають в результатi вибуття або лiквiдацiї об'єкту основних засобiв, визначається як рiзниця мiж сумами вiд продажу i балансовою вартiстю активу i признається в прибутках i збитках.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи облiковуються за первiсною вартiстю, яка складається з цiни придбання, мита, непрямих податкiв, що не пiдлягають вiдшкодуванню, та iнших витрат безпосередньо пов’язаних з його придбанням та доведенням до стану, у якому вiн придатний для використання за призначенням. Первiсна вартiсть нематерiальних активiв збiльшується на суму витрат, пов’язаних з удосконаленням цих нематерiальних активiв i пiдвищенням їх можливостей та строку використання. Пiд час експлуатацiї нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю або переоцiненою вартiстю.
Нематерiальний актив списується при продажi або коли вiд його майбутнього використання або вибуття не очiкується економiчних вигод. Дохiд або збиток вiд списання нематерiального активу, що є рiзницею мiж чистими сумами вiд вибуття i балансовою вартiстю активу, включається в звiт про сукупнi доходи i витрати у момент списання.
Знецiнення нефiнансових активiв
Активи, термiн експлуатацiї яких не обмежений, наприклад, гудвiл, не амортизуються, але розглядаються щорiчно на предмет знецiнення. Амортизованi
активи аналiзуються на предмет їх можливого знецiнення в разi будь-яких подiй або виникнення обставин, якi вказують на те, що вiдшкодування повної балансової вартостi може стати неможливим. Збиток вiд знецiнення визнається у сумi, на яку балансова вартiсть активу перевищує вартiсть його вiдшкодування. Вартiсть вiдшкодування активу - це його справедлива вартiсть за вирахуванням витрат на продаж або вартiсть використання, залежно вiд того, яка з них вище. Для розрахункiв можливого знецiнення активи групуються на найнижчому рiвнi, на котрому iснують окремо розрiзнянi грошовi потоки (на рiвнi одиниць, якi генерують грошовi потоки). Нефiнансовi активи, крiм гудвiлу, що пiддалися знецiненню, на кожну звiтну дату аналiзуються на предмет можливого сторнування знецiнення.
У випадках, коли збиток вiд знецiнення згодом вiдновлюється, балансова вартiсть активу (генеруючої одиницi) збiльшується до суми, отриманої в результатi нової оцiнки його вiдшкодованої вартостi, так, щоб нова балансова вартiсть не перевищувала балансову вартiсть, яка була б визначена, якби по цьому активу (генеруючiй одиницi) не був вiдображений збиток вiд знецiнення в попереднi роки. Вiдновлення збитку вiд знецiнення вiдразу ж вiдображається в прибутках i збитках, за винятком випадкiв, коли актив враховується за оцiненою вартiстю. В цьому випадку вiдновлення збитку вiд знецiнення враховується як збiльшення резерву по переоцiнцi.
Необоротнi активи, якi утримуються для продажу
Необоротнi активи i групи вибуття, класифiкованi як утримуванi для продажу оцiнюються по найменшiй вартостi - або балансовiй вартостi, або справедливiй вартостi за вирахуванням витрат на продаж. Необоротнi активи, якi утримуються для продажу не пiдлягають амортизацiї.
Грошовi кошти
Грошовi кошти та їх еквiваленти. Грошовi кошти та їх еквiваленти включають грошi в касi, грошовi кошти на банкiвських рахунках до запитання та iншi короткостроковi високолiквiднi iнвестицiї з початковим строком розмiщення до трьох мiсяцiв. Грошовi кошти та їх еквiваленти облiковуються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної процентної ставки. Суми, використання яких обмежене, виключенi зi складу грошових коштiв та їх еквiвалентiв для цiлей пiдготовки звiту про рух грошових коштiв. Суми, обмеження щодо яких не дозволяють обмiняти їх або використовувати для розрахунку за зобов'язаннями протягом, щонайменше, дванадцять мiсяцiв пiсля звiтної дати, включенi до складу iнших необротних активiв.
Фiнансовi iнструменти
Фiнансовi iнструменти первiсно оцiнюються та вiдображаються за їх фактичною собiвартiстю, яка складається iз справедливої вартостi активiв, зобов’язань або iнструментiв власного капiталу, наданих або отриманих в обмiн на вiдповiдний iнструмент, i витрат, якi безпосередньо пов’язанi з придбанням або вибуттям фiнансових iнструментiв.
Первiсне визнання фiнансових iнструментiв здiйснюється з використанням наступних оцiнок окремих статей активiв та зобов’язань:
- Активи i зобов’язання облiковуються прiоритетно за вартiстю їх придбання чи виникнення (за первiсною собiвартiстю або справедливою вартiстю).
- При облiку за первiсною (iсторичною) вартiстю активи визнаються за сумою фактично сплачених за них коштiв, а зобов’язання – за сумою мобiлiзованих коштiв в обмiн на зобов'язання.
- При облiку за справедливою (ринковою) вартiстю активи визнаються за тiєю сумою коштiв, яку необхiдно було б сплатити для придбання таких активiв у поточний час, а зобов’язання – за тiєю сумою коштiв, яка б вимагалася для проведення розрахунку у поточний час.
- Приведення вартостi активiв у вiдповiднiсть iз ринковою здiйснюється шляхом їх переоцiнки.
Протягом 2017 року фiнансовi iнструменти вiдображалися за собiвартiстю.
Резерви
Резерви визнаються, коли у Товариства є поточне зобов'язання (юридична або конструктивне), що виникло в результатi минулих подiй, для погашення якого, ймовiрно, потрiбне вибуття ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, i при цьому можна здiйснити достовiрну оцiнку даного зобов'язання.
Сума, визнана в якостi резерву, є найкращою оцiнкою компенсацiї, необхiдної для врегулювання поточного зобов'язання на звiтну дату, беручи до уваги всi ризики i невизначеностi, супутнi даним зобов'язанням. У тих випадках, коли резерв оцiнюється з використанням потокiв грошових коштiв, за допомогою яких передбачається погасити поточний зобов'язання, його балансова вартiсть являє собою поточну вартiсть даних грошовихпотокiв.
З метою рiвномiрного розподiлу затрат протягом звiтного року Товариством створено резерв для забезпечення оплати вiдпусток. Сума забезпечення нараховується в кiнцi року, що передує звiтному.. В кiнцi кожного року проводиться iнвентаризацiя невикористаних вiдпусток та розмiру резерву для забезпечення оплати вiдпусток i, при необхiдностi, проводиться коригування розмiру резерву для забезпечення оплати вiдпусток.
Запаси
Запаси - активи, якi:
- утримуються для подальшого продажу (розподiлу, передачi) за умов звичайної господарської дiяльностi;
- перебувають у процесi виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
- утримуються для споживання пiд час виробництва продукцiї, виконання робiт та надання послуг, а також управлiння пiдприємством.
Згiдно наказу про облiкову полiтику запаси Товарситвом облiковуються за первiсною вартiстю, окрiм товарiв в торгiвлi, якi облiковуються за чистою вартiстю реалiцiї.
Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток або збиток за рiк являють собою суму поточного та вiдстроченого податку.
Сума поточного податку визначається виходячи з величини оподатковуваного прибутку за рiк. Оподатковуваний прибуток вiдрiзняється вiд прибутку, вiдображеного у звiтi про сукупнi доходи або витрати, через статтi доходiв або витрат, що пiдлягають оподаткуванню або вирахуванню для цiлей оподаткування в iншi перiоди, а також виключає статтi, якi взагалi не пiдлягають оподаткуванню або вирахуванню для цiлей оподаткування. Зобов'язання щодо поточного податку на прибуток розраховується з використанням ставок оподаткування, встановлених законодавством, що набрали чинностi на звiтну дату.
Вiдстрочений податок визнається у вiдношеннi тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активiв та зобов'язань, вiдображених у фiнансовiй звiтностi, та вiдповiдними даними податкового облiку, використовуваними при розрахунку оподатковуваного прибутку. Вiдкладенi податковi зобов'язання, як правило, вiдображаються з урахуванням всiх оподатковуваних тимчасових рiзниць. Вiдстроченi податковi активи вiдображаються з урахуванням всiх тимчасових рiзниць за умови високої ймовiрностi отримання в майбутньому оподатковуваного прибутку, достатнього для використання цих тимчасових рiзниць. Податковi активи та зобов'язання не вiдображаються у фiнансовiй звiтностi, якщо тимчасовi рiзницi пов'язанi з гудвiлом або виникають внаслiдок первiсного визнання iнших активiв i зобов'язань в рамках угод (крiм угод по об'єднанню бiзнесу), якi не впливають нi на оподатковуваний, нi на бухгалтерський прибуток.
Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кiнець кожного звiтного перiоду i зменшується, якщо ймовiрнiсть отримання в майбутньому оподатковуваного прибутку, достатньої для повного або часткового використання цих активiв, бiльш не є високою.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання з податку на прибуток розраховуються з використанням ставок оподаткування (а також положень податкового законодавства), встановлених законодавством, що набрали або практично набрали чинностi на звiтну дату, якi iмовiрно дiятимуть у перiод реалiзацiї податкового активу або погашення зобов'язання. Оцiнка вiдстрочених податкових зобов'язань i активiв вiдображає податковi наслiдки намiрiв Товариства (станом на звiтну дату) у вiдношеннi способiв вiдшкодування або погашення балансової вартостi активiв та зобов'язань.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання показуються у звiтностi згорнуто, якщо iснує законне право провести взаємозалiк поточних податкових активiв i зобов'язань, що вiдносяться до податку на прибуток, що справляється одним i тим самим податковим органом, i Товариство має намiр здiйснити взаємозалiк поточних податкових активiв i зобов'язань.
Виплати працiвникам
Товариство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов'язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Товариство визнає очiкувану вартiсть короткострокових виплат працiвникам за вiдсутнiсть як забезпечення вiдпусток – пiд час надання працiвникам послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi виплати вiдпускних.
Пенсiйнi зобов'язання
Вiдповiдно до українського законодавства, Товариство утримує внески iз заробiтної плати працiвникiв до Державного пенсiйного фонду.. Поточнi внески розраховуються як процентнi вiдрахування iз поточних нарахувань заробiтної плати. Такi витрати вiдображаються у перiодi, в якому були наданi працiвниками послуги.
Визнання доходiв та витрат
Доходи i витрати визнаються товариством за таких умов:
- визнання реальної заборгованостi за активами та зобов'язаннями Товариства;
- фiнансовий результат операцiї, пов'язаної з наданням (отриманням) послуг, може бути точно визначений.
Доходи i витрати, що виникають у результатi операцiй, визначаються договором мiж її учасниками або iншими документами, оформленими згiдно з вимогами чинного законодавства України.
Доходи i витрати визнаються за кожним видом дiяльностi Товариства. Критерiї визнання доходу i витрат застосовуються окремо до кожної операцiї. Кожний вид доходу i витрат вiдображається в бухгалтерському облiку окремо. У результатi використання активiв компанiї iншими сторонами доходи визнаються у виглядi процентiв, роялтi. Проценти визнаються у тому звiтному перiодi, до якого вони належать, та розраховуються, виходячи з бази їх нарахування та строку користування вiдповiдними активами або сум заборгованостi компанiї. Умовою визнання процентiв є iмовiрнiсть отримання Товариством економiчної вигоди.
Визнання доходiв Товариством здiйснюється за методом нарахування. Нарахування доходiв (витрат) здiйснюється з дати оформлення документа, що пiдтверджує надання (отримання) послуги, реалiзацiї продукцiї.
Надання послуг
Доходи вiд надання послуг визнаються, коли: сума доходiв може бути достовiрно визначена; iснує ймовiрнiсть того, що економiчнi вигоди, пов'язанi з операцiєю, надiйдуть Товариству i понесенi або очiкуванi витрати, пов'язанi з операцiєю, можуть бути достовiрно визначенi.
Умовнi зобов’язання та активи
Умовнi зобов'язання не визнаються у фiнансовiй звiтностi. Такi зобов'язання розкриваються у примiтках до фiнансової звiтностi, за винятком тих випадкiв, коли ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, є незначною.
4. IСТОТНI СУДЖЕННЯ I ДЖЕРЕЛА НЕВИЗНАЧЕНОСТI У ОЦIНКАХ
Iстотнi судження в процесi застосування облiкової полiтики.
У процесi застосування облiкової полiтики Товариства керiвництво зробило певнi професiйнi судження, окрiм тих, якi вимагають використання оцiнок, якi мають найбiльш iстотний вплив на суми, визнанi в фiнансовiй звiтностi. Цi судження, серед iншого, включають правомiрнiсть застосування припущення щодо здатностi вести свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Основнi джерела невизначеностi оцiнок
Нижче наведенi ключовi припущення щодо майбутнього, а також основнi джерела невизначеностi оцiнок на кiнець звiтного перiоду, якi мають iстотний ризик стати причиною внесення суттєвих коригувань до балансової вартостi активiв та зобов'язань протягом наступного фiнансового року.
Строки корисного використання основних засобiв
Оцiнка строкiв корисного використання об'єктiв основних засобiв залежить вiд професiйного судження керiвництва, яке засноване на досвiдi роботи з аналогiчними активами. При визначеннi строкiв корисного використання активiв керiвництво бере до уваги умови очiкуваного використання активiв, моральний знос, фiзичний знос i умови працi, в яких будуть експлуатуватися данi активи. Змiна будь-якого з цих умов або оцiнок може в результатi привести до коригування майбутнiх норм амортизацiї.
Вiдстроченi податковi активи
Вiдстроченi податковi активи визнаються для всiх невикористаних податкових збиткiв в тiй мiрi, в якiй ймовiрно отримання оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можливо буде реалiзувати данi збитки. Вiд керiвництва вимагається прийняття iстотного професiйного судження при визначеннi суми вiдстрочених податкових активiв, якi можна визнати, на основi очiкуваного термiну i рiвня оподатковуваних прибуткiв з урахуванням стратегiї майбутнього податкового планування.
Суми i термiни сторнування тимчасових рiзниць залежать вiд прийняття iстотних суджень керiвництва Товариства на пiдставi оцiнки майбутньої облiкової та податкової вартостi основних засобiв.
Знецiнення дебiторської заборгованостi з основної дiяльностi та iншої дебiторської заборгованостi
Керiвництво оцiнює вiрогiднiсть погашення дебiторської заборгованостi за основною дiяльностi та iншої дебiторської заборгованостi на пiдставi аналiзу по окремих клiєнтах. При проведеннi такого аналiзу до уваги беруться наступнi фактори: аналiз дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi та iншої дебiторської заборгованостi за термiнами, їх зiставлення з термiнами кредитування клiєнтiв, фiнансове становище клiєнтiв i погашення ними заборгованостi в минулому. Якби фактично вiдшкодованi суми були меншими, нiж за оцiнками керiвництва, Товариству прийшлося б враховувати додатковi витрати на знецiнення.
Податкове законодавство.
Податкове, валютне та митне законодавство України продовжує
розвиватися. Суперечливi положення трактуються по-рiзному, i, хоча керiвництво вважає, що його тлумачення є доречним i обгрунтованим, нiхто не може гарантувати, що податковi органи його не оскаржать.
5. ВИРУЧКА ВIД РЕАЛIЗАЦIЇ
Виручка вiд реалiзацiї була представлена наступним чином:
2016 рiк 2017 рiк
Виручка вiд реалiзацiї послуг - 64
Виручка вiд реалiзацiї товарiв - -
Виручка вiд реалiзацiї готової продукцiї 3586 4152
Всього 3586 4215
6. СОБIВАРТIСТЬ РЕАЛIЗАЦIЇ
Собiвартiсть реалiзацiї за видами витрат була представлена наступним чином:
2016 рiк 2017рiк
Собiвартiсть матерiалiв (1558) (2205)
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування (126) (192)
Амортизацiя (100) (73)
Послуги стороннiх органiзацiй (2447) (3197)
Податки (487) (515)
Всього (4718) (6182)
7. АДМIНIСТРАТИВНI ВИТРАТИ
Адмiнiстративнi витрати були представленi наступним чином:
2016 рiк 2017 рiк
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування (74) (195)
Матерiальнi витрати (2) (5)
Банкiвськi послуги (3) (5)
Послуги стороннiх органiзацiй (28) (39)
Витрати на вiдрядження - -
Податки та збори (14) (35)
Всього (121) (279)
8. ВИТРАТИ НА ЗБУТ
Витрати на збут були представленi наступним чином:
2016 рiк 2017 рiк
Заробiтна плата та вiдповiднi нарахування - -
Матерiальнi витрати - -
Банкiвськi послуги - -
Послуги стороннiх органiзацiй (214) (417)
Витрати на вiдрядження - -
Податки та збори - -
Всього (214) (417)
9. IНШI ОПЕРАЦIЙНI ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ
Iншi операцiйнi доходи та витрати були представленi наступним чином:
2016 рiк 2017 рiк
доходи витрати доходи витрати
Доходи вiд реалiзацiї металобрухту - - - -
Доходи вiд списання кредиторської заборгованостi,витрати вiд дебiторської - - - (28)
Доходи (витрати) вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв 19 (19) 14 (14)
Пiльговi пенсiї - (90) - (93)
Резерв вiдпусток - - - -
Iншi витрати (штрафи) - (53) - (98)
Всього 19 (162) 14 (233)
10. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК
Поточний податок на прибуток у звiтностi компанiї являє собою суму податкiв на прибуток до сплати ( поверненню) щодо оподаткованого прибутку (податкового збитку) за перiод, визначений вiдповiдно до правил, встановлених податковими органами. Поточнi податковi зобов’язання (активи) за поточний або попереднiй перiоди розраховуються з використанням ставок податкiв (вiдповiдно до податкового законодавства), якi були офiцiйно прийнятi або з високим ступенем ймовiрностi очiкуються до прийняття на дату звiтностi.
11. ОСНОВНI ЗАСОБИ
Станом на 31 грудня 2017 року основнi засоби Товариства були представленi наступним чином:
Будинки, споруди та передавальнi пристрої Машини та обладнання Транспортнi засоби Iнструменти, прилади, iнвентар Iншi основнi засоби Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи Всього
Первiсна вартiсть станом на початок звiтного року 2821 422 18 94 - - 3355
Придбано основних засобiв - - - - - - -
вибуло - - - - - - -
Iндексацiя ОЗ - - - - - - -
Первiсна вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 2821 422 18 94 - - 3355
Накопичена амортизацiя станом на початок звiтного року 833 335 18 55 - - 1241
Iндексацiя амортизацiї - - - - - - -
Амортизацiйнi нарахування за звiтний перiод 68 32 - 3 - - 103
Вибуло - - - - - - -
Амортизацiя станом на кiнець звiтного перiоду 904 365 18 57 - - 1344
Балансова вартiсть станом на кiнець звiтного перiоду 1917 57 - 37 - - 2011
12. IНВЕСТИЦIЙНА НЕРУХОМIСТЬ
Станом на 31.12.2017 року Товариство не володiє iнвестицiйною нерухомiстю.
13. ДОВГОСТРОКОВI АКТИВИ, ПРИЗНАЧЕНI ДЛЯ ПРОДАЖУ, ТА АКТИВИ ГРУПИ ВИБУТТЯ
У 2017 роцi Товариство не здiйснювало переведення основних засобiв до активiв групи вибуття.
14. ЗАПАСИ
Запаси Товариства були представленi наступним чином:
Запаси 31 грудня 2016 року 31 грудня 2017 року
Сировина i матерiали 12
Паливо 75 33
Тара i тарнi матерiали - -
Будiвельнi матерiали - -
Запаснi частини 8 3
Малоцiннi та швидкозношуванi предмети - 2
Незавершене виробництво - -
Готова продукцiя 105 53
Товари - -
Всього 188 103
15. ТОРГIВЕЛЬНА ТА IНША ДЕБIТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ, НЕТТО
Торговельна i iнша дебiторська заборгованiсть були представленi таким чином:
Дебiторська заборгованiсть 31 грудня 2016 року 31 грудня 2017 року
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю 40 155
Iнша дебiторська заборгованiсть 23 35
Всього 63 190
16. ГРОШОВI КОШТИ ТА КОРОТКОСТРОКОВI ДЕПОЗИТИ
Станом на 31 грудня 2017 року та 31 грудня 2016 року грошовi кошти були представленi наступним чином:
Грошовi кошти 31 грудня 2017 року 31 грудня 2016 року
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на поточних рахунках 40 75
Грошовi кошти в нацiональнiй валютi на депозитних рахунках - -
Грошовi кошти в iноземнiй валютi на поточних рахунках - -
Всього 40 75
17. СТАТУТНИЙ КАПIТАЛ
Статутний капiтал ПАТ «Лопушнянський кар’єр» складається тiльки з повнiстю сплачених звичайних акцiй з номiнальною вартiстю 0,25 грн.
Статутний капiтал складає 644 тис грн., який розподiлено на 2574000 простих акцiй. Всi акцiї в рiвнiй мiрi мають право на отримання дивiдендiв i вiдшкодування капiталу i представляють собою один голос на зборах акцiонерiв.Структура власного капiталу правильно вiдображена в звiтностi Товариства (форма №4)
рядок Найменування статтi Простi акцiї Превiлейованi акцiї Всього
кiлькiсть Сума, тис.грн. кiлькiсть Сума, тис.грн. кiлькiсть Сума, тис.грн.
1 Статутний фонд на початок звiтного перiоду 2574000 644 - - 2574000 644
2. Статутний фонд на кiнець звiтного перiоду 2574000 644 - - 2574000 644
За звiтний перiод руху коштiв по статутному капiталу не було.
Чистi активи Товариства
Вартiсть чистих активiв Товариства станом на 31 грудня 2017 року визначена згiдно Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, схвалених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17.11.2004 р. № 485, становить (-4792) тис. грн. що менше за розмiр статутного фонду Товариства i не вiдповiдає вимогам статтi 155 “Статутний капiтал акцiонерного товариства” Цивiльного Кодексу України.
Прибуток на одну просту акцiю
(тис.грн.)
Рядок Найменування статтi Попереднiй перiод Звiтний перiод
1 Прибуток, що належить акцiонерам: (1610) (2882)
Власникам простих акцiй (1610) (2882)
2 Кiлькiсть акцiй 2574000 2574000
3 Прибуток на одну акцiю (0,000625) (0,001120)
18. ТОРГIВЕЛЬНА ТА IНША КРЕДИТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНIСТЬ
Станом на 31 грудня 2017 року та 31 грудня 2016 року торгiвельна та iнша кредиторська заборгованiсть були представленi наступним чином:
Кредиторська заборгованiсть 31 гудня 2016 року 31 грудня 2017 року
Заборгованiсть постачальникам за сировину, матерiали, послуги 1677 4335
Поточнi зобов’язання - -
Iнша кредиторська заборгованiсть 2505 2826
Всього 4182 7161
19. ПЕРЕДПЛАТИ ОТРИМАНI ТА IНШI КОРОТКОСТРОКОВI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ
Станом на 31 грудня 2017 року та 31 грудня 2016 року передплати отриманi та iншi короткостроковi зобов’язання були представленi наступним чином:
Кредиторська заборгованiсть 31 грудня 2016 року 31 грудня 2017 року
Передплати отриманi - -
Кредиторська заборгованiсть перед бюджетом 151 184
Кредиторська заборгованiсть по страхуванню 2 1
Кредиторська заборгованiсть по заробiтнiй платi 10 6
Всього 163 191
20. ПОХIДНI ФIНАНСОВI IНСТРУМЕНТИ
Компаня не здiйснює операцiй з похiдними фiнансовими iснтрументами.
21. ПРИПИНЕНА ДIЯЛЬНIСТЬ
Протягом звiтного року Товариство надавало весь спектр послуг, передбачених чинним законодавством та нормативно-правовими актами .
22. УМОВНI ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ТА АКТИВИ
Умовнi зобов'язання не визнаються у фiнансовiй звiтностi. Такi зобов'язання розкриваються у примiтках до фiнансової звiтностi, за винятком тих випадкiв, коли ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, є незначною.
.
Економiчне середовище
Погiршення економiчної ситуацiї з 2015 року було обумовлено веденням вiйськових дiй на сходi України та низьким зовнiшнiм попитом на фонi накопичених макроекономiчних дисбалансiв у попереднi роки.
Натомiсть з 2016 року вiдбулась стабiлiзацiя макроекономiчних показникiв й рiвень iнфляцiї за 2016 рiк становив 12,4% проти 43,3% у 2015 р. Позитивна динамiка для економiки України була врахована Кабiнетом Мiнiстрiв України при формуваннi державної бюджетної полiтики на 2017 рiк, яка заснована на прогнозах головного кредитора України — Мiжнародного валютного фонду. Прирiст економiки в 2017 роцi склав 2,1%. Iнфляцiя в Українi в 2017 роцi становила 13,7%. Таким чином, при складаннi фiнансового звiту керiвництво Товариства не розглядає економiку України як гiперiнфляцiйну у звiтному перiодi.
Керiвництво вважає, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стiйкостi бiзнесу Товариства в нинiшнiх умовах. Однак, несподiванi погiршення в економiцi можуть негативно впливати на результати дiяльностi Товариства i фiнансове становище. Ефект такого потенцiйно негативного впливу не може бути достовiрно оцiнений.
Оподаткування
Податкова система в Українi останнiм часом зазнає постiйних змiн. Звичайно, складна економiчна ситуацiя в країнi наклала свiй вiдбиток на ведення бiзнесу, адже наразi важко передбачити i оцiнити ризики у пiдприємницькiй дiяльностi.
На даний момент iснує велика кiлькiсть податкових норм i норм валютного законодавства, в яких присутня достатня кiлькiсть спiрних моментiв, якi не завжди чiтко i однозначно сформульованi.
23. УПРАВЛIННЯ КАПIТАЛОМ
Товариство управляє своїм капiталом для забезпечення безперервної дiяльностi пiдприємства в майбутньому i одночасної максимiзацiї прибутку акцiонерiв за рахунок оптимiзацiї спiввiдношення позикових i власних коштiв. Товариство управляє структурою капiталу та коригує її в залежностi вiд змiн економiчних умов та особливостей ризику базових активiв. Керiвництво Товариства регулярно переглядає структуру свого капiталу.
24. РИЗИКИ ФIНАНСОВИХ IНСТРУМЕНТIВ
Основними видами ризикiв для Товариства є кредитний, ринковий ризик та ризик лiквiдностi. Ринковому ризику Товариство пiддається в зв”язку з використанням фiнансових iнструментiв. Максимальний розмiр ризику обмежено балансовою вартiстю фiнансових активiв, визнаних на 31 грудня 2017 року. Товариство укладає угоди виключно з вiдомими та фiнансово стабiльними сторонами.Товариство проводить постiйний монiторинг за невиконанням зобов язань клiєнтами та iншими контрагентами. Фiнансовi активи Товариства не є знецiненi.
25. ОПЕРАЦIЇ З ПОВ’ЯЗАНИМИ СТОРОНАМИ
Операцiї з пов’язаними сторонами здiйснювались на умовах, еквiвалентних умовам, що домiнують в операцiях мiж незалежними сторонами.
Товармство не здiйснювало спецiальних виплат управлiнському персоналу
Станом на 31 грудня 2017 року на балансi Товариства облiковується iнша поточна заборгованiсть, з якої у розмiрi 2001 тис.грн. щодо пов’язаної сторони, яка виникла на пiдставi договорiв по безпроцентнiй поворотнiй позицi. Протягом 2017 року Товариство збiльшило заборгованiсть на 297 тис.грн.
26. ЕФЕКТ ЗМIН В ОБЛIКОВIЙ ПОЛIТИЦI ТА ВИПРАВЛЕННЯ СУТТЄВИХ ПОМИЛОК
Протягом 2017 року Товариство не вносило змiн до Облiкової полiтики та не здiйснювала коригування суттєвих помилок, у зв’язку з їх вiдсутнiстю.
27. ПОДIЇ ПIСЛЯ ЗВIТНОЇ ДАТИ
Пiсля 31 грудня 2017 року до дати затвердження керiвництвом фiнансової звiтностi не вiдбувалося подiй, якi могли би вплинути на фiнансовий стан Товариства.
Керiвник Ю.М. Демидюк
Головний бухгалтер Р.Р. Легета
-
-