|
Дата розміщення: 06.05.2014
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
ТОВ "Аудит-Сервiс IНК" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
13659226 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
76018, м.Iвано-Франкiвськ, Б.Лепкого, 34/1 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
0036, 04.11.2010 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
-, -, -, - |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
незалежної аудиторської фiрми
"АУДИТ - СЕРВIС IНК"
щодо фiнансової звiтностi
Публiчного акцiонерного товариства
«Лопушнянський кар’єр»
станом на 31.12.2013р.
Загальним зборам акцiонерiв та керiвництву ПАТ «Лопушнянський кар’єр»
НКЦПФР
м. Iвано-Франкiвськ
1. Вступний параграф
Ми провели аудит фiнансової звiтностi Публiчного акцiонерного товариства «Лопушнянський кар’єр» (далi – Товариство, код за ЄДРПОУ 00373729; мiсцезнаходження: 77044, Iвано-Франкiвська обл., Рогатинський район, село Лопушня; дата та номер державної реєстрацiї 15.09.1997р. № 1 113 120 00000 00189, яка включає Баланс (Звiт про фiнансовий стан) станом на 31 грудня 2013 року, Звiт про фiнансовi результати (Звiт про сукупний дохiд), Звiт про рух грошових коштiв, Звiт про власний капiтал за 2013 рiк, опис iнших пояснювальних примiток.
Ми провели аудит у вiдповiдностi з вимогами та положеннями Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть» вiд 22.04.1993 №3125-ХII (зi змiнами та доповненнями), Закону України «Про акцiонернi товариства» вiд 17.09.2008 №514-VI (зi змiнами та доповненнями), iнших законодавчих актiв України та у вiдповiдностi з вимогами Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (далi – МСА), прийнятих в якостi нацiональних стандартiв аудиту рiшенням Аудиторської палати України вiд 18 квiтня 2003 року №122, в тому числi у вiдповiдностi iз МСА №700 «Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА 705 «Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора».
Аудит включає перевiрку шляхом тестування доказiв, якi пiдтверджують суми й розкриття iнформацiї у фiнансових звiтах, а також оцiнку i застосованих принципiв бухгалтерського облiку й суттєвих попереднiх оцiнок, здiйснених управлiнським персоналом, а також оцiнку загального подання фiнансових звiтiв.
Згiдно Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), затверджених Рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 № 1360 та Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв, затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та
2
фондового ринку вiд 24.12.2013р. №2826, були виконанi аудиторськi процедури задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум i розкриття:
– вiдповiдностi вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства, а саме частинi третiй статтi 155 ЦКУ вiд 16.01.2003;
– виконання значних правочинiв (10% i бiльше вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до ЗУ «Про акцiонернi товариства»;
– iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства (МСА 240 «Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства при аудитi фiнансової звiтностi)»;
– наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю (МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть»);
– стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
2. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал Товариства несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi у вiдповiдностi до та Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ), а також органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Товариствi та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
3. Вiдповiдальнiсть аудитора
Вiдповiдальнiстю аудитора є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв щодо сум i їх розкриття у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
4. Пiдстави для висловлення умовно позитивної думки
Аудиторська перевiрка звiтностi показала, що в основному звiтнiсть Товариства складено з врахуванням вимог Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, але є окремi невiдповiдностi цим вимогам, а саме:
– не нарахованi резерви на дебiторську заборгованiсть,
– не виключено з активiв основнi засоби, що не приносять користь.
– не нараховано резерв вiдпусток
4.1 Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питання, викладеного у параграфi 4 «Пiдстави для висловлення умовно-позитивної думки», фiнансова звiтнiсть справедливо й достовiрно, у всiх суттєвих аспектах вiдображає фiнансовий стан Товариства на 31.12.2013 року, а також результат його дiяльностi та рух грошових коштiв за 2013 рiк, згiдно з вимогами чинного законодавства України, нормативно-правовими актами щодо ведення облiку та Облiкової полiтики Товариства.
Пояснювальний параграф
Не вносячи додаткових застережень до цього висновку, звертаємо увагу на той факт, що незважаючи на стабiлiзацiйнi заходи, якi вживаються Урядом України з метою пiдтримки пiдприємництва, iснує невизначенiсть щодо впливу зовнiшнiх та внутрiшнiх факторiв на стабiльнiсть дiяльностi Товариства.
Ми не маємо змоги передбачити можливi майбутнi змiни у цих умовах та їх вплив на фiнансовий стан Товариства.
5. Розкриття iнформацiї вiдповiдно до вимог Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку згiдно Рiшення № 1360 вiд 29.09.2011 року «Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевих позик)».
5.1 Загальна iнформацiя про Товариство
В результатi перевiрки встановлено:
Товариство створене регiональним вiддiленням Фонду державного майна України по Iвано-Франкiвськiй областi, шляхом перетворення державного пiдприємства «Лопушнянський кар’єр» у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України «Про порядок перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства» вiд 07.12.1992 року № 686, iнших законодавчих актiв України та згiдно з наказом регiонального вiддiлення ФДМ по Iвано-Франкiвськiй областi вiд 08.08.1997р. № 722.
Статут ВАТ «Лопушнянський кар’єр» зареєстровано рiшенням Рогатинської районної державної адмiнiстрацiї вiд 15.09.1997р. № 1 113 120 00000 00189.
Найменування Вiдкрите акцiонерне товариство «Лопушнянський кар’єр» змiнено на Публiчне акцiонерне товариство «Лопушнянський кар’єр» на пiдставi Протоколу Загальних зборiв акцiонерiв вiд 16 грудня 2011 року №1 та Закону України «Про акцiонернi товариства». Товариство є правонаступником ВАТ «Лопушнянський кар’єр», всiх його прав та зобов’язань.
Нова редакцiя статуту затверджена загальними зборами акцiонерiв вiд 16.12.2011р. (Протокол №1) та зареєстрована державним реєстратором 21.12.2011р. № 1 113 105 00060 00189.
5.2 Стан бухгалтерського облiку в Товариствi
Бухгалтерський облiк ведеться вiдповiдно до Закону України «Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть в Українi» вiд 16.07.1999 р. за № 996–ХIV з урахуванням вимог нацiональних Положень (стандартiв бухгалтерського облiку (П(С)БО).
Бухгалтерський облiк ведеться по журнально-ордернiй формi iз застосуванням комп'ютерної технiки згiдно вимог нацiональних Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку (П(С)БО), а рiчна фiнансова звiтнiсть складена шляхом трансформацiї даних бухгалтерського облiку вiдповiдно до вимог МСФЗ.
Внаслiдок такої трансформацiї рiчна фiнансова звiтнiсть в основному вiдповiдає концептуальнiй основi МСФЗ.
Наказу про облiкову полiтику немає.
Задовiльний стан бухгалтерського облiку в Товариствi забезпечив своєчасне складання та подання до вiдповiдних iнстанцiй фiнансової, податкової та статистичної звiтностi.
Аудиторами перевiрено i пiдтверджується вiдповiднiсть даних фiнансової звiтностi даним облiку та вiдповiднiсть даних окремих форм звiтностi один до одного.
5.3 Власний капiтал та вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам чинного законодавства
Статутний капiтал Товариства оголошено та сплачено в сумi 644 тис. (шiстсот сорок чотири тисячi) гривень, який розподiлено на 2 574 000 (два мiльйони п’ятсот сiмдесят чотири тисячi) простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 0 грн. 25 коп. кожна.
За результатами господарської дiяльностi у 2013 р. Товариством отримано збитки у сумi 333 тис. грн.
Загальна сума непокритого збитку становить – 2131 тис. грн. Результат дiяльностi пiдтверджується первинними документами.
Резервний капiтал у Товариствi не сформовано в зв’язку з вiдсутнiстю прибутку.
У статтi «Додатковий капiтал» наведена iндексацiя балансової вартостi основних засобiв, накопичена за попереднi перiоди та дооцiнка.
Вартiсть чистих активiв станом на 31.12.2013р. складає – 528 тис. грн., що менше статутного капiталу. В цьому випадку вiдповiдно до п. 3 статтi 155 Цивiльного кодексу України вiд 16 сiчня 2003р. (зi змiнами та доповненнями) «Якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства виявиться меншою вiд статутного капiталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї.».
Аудиторською перевiркою пiдтверджується правильнiсть та адекватнiсть визначення власного капiталу, його структури та призначення.
5.4 Виконання Товариством значних правочинiв вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства»
Виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв Товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» у 2013 роцi не вiдбувалося.
5.5 Стан корпоративного управлiння в тому числi внутрiшнього контролю i аудиту
У вiдповiдностi до статуту та ст..32 ЗУ «Про акцiонернi товариства» органами управлiння Товариством є:
? Загальнi збори акцiонерiв;
? Наглядова рада Товариства;
? Виконавчий орган – Директор.
Органи контролю:
? Ревiзiйна комiсiя.
Вищим органом управлiння Товариства є Загальнi збори акцiонерiв, до компетенцiї якого належить, зокрема:
? визначення основних напрямiв дiяльностi Товариства;
? внесення змiн до статуту Товариства;
? прийняття рiшення про анулювання викуплених акцiй, змiну типу Товариства, розмiщення акцiй, збiльшення, або зменшення статутного капiталу Товариства, тощо.
Голосування i винесення рiшень на Загальних зборах здiйснюється за принципом: одна голосуюча акцiя надає акцiонеру один голос.
У перiод мiж проведенням Загальних зборiв органом, який представляє iнтереси акцiонерiв, контролює та регулює дiяльнiсть товариства, є Наглядова Рада Товариства.
Основнi функцiї та компетенцiя Наглядової Ради Товариства:
– внесення пропозицiй Загальним Зборам Акцiонерiв;
– обрання аудитора Товариства та визначення умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розмiру оплати його послуг;
– прийняття рiшення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартiсть майна, робiт або послуг, що є предметом такого правочину, становить вiд 10 до 25 вiдсоткiв вартостi активiв за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi Товариства;
– визначення ймовiрностi визнання Товариства неплатоспроможним внаслiдок прийняття ним на себе зобов'язань або їх виконання, у тому числi внаслiдок виплати дивiдендiв або викупу акцiй;
– прийняття рiшення про: обрання оцiнювача майна Товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розмiру оплати його послуг; обрання (замiну) зберiгача та депозитарiю цiнних паперiв та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним, встановлення розмiру оплати його послуг;
– вирiшення iнших питань, що належать до компетенцiї Наглядової ради згiдно з статутом Товариства.
Виконавчим органом Товариства, що здiйснює керiвництво його поточною дiяльнiстю, є Директор. Директор обирається строком на 5 рокiв.
Основнi обов’язки та компетенцiя Директора Товариства:
– органiзацiя виконання рiшень Загальних зборiв Акцiонерiв та Наглядової Ради;
– розробка основних напрямiв розвитку;
– вирiшення питань органiзацiї поточного облiку та контролю, своєчасного подання звiтностi, тощо.
Контроль за фiнансовою дiяльнiстю Товариства здiйснює Ревiзiйна комiсiя, яка щорiчно звiтує перед Загальними Зборами.
Ревiзiйна комiсiя обирається рiчними Загальними зборами на перiод до дати проведення наступних рiчних Загальних зборiв у кiлькостi 3 (трьох) осiб строком на 5 рокiв.
Повноваження та основнi обов’язки Ревiзiйної комiсiї:
– Здiйснення контролю за дiяльнiстю Товариства;
– Пiдготовка та доведення до вiдома Загальних зборiв акцiонерiв результатiв перевiрок фiнансово-господарської дiяльностi.
Статутом i штатним розписом посада внутрiшнього аудитора не передбачена.
Аудитори вважають, що система управлiння Товариства є достатньо дiєвою та вiдповiдає вимогам НКЦПФР та статуту.
5.6 Оцiнка ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
При проведеннi аудиту, ми не встановили моменти приховування, змови, пiдробки, навмисного не вiдображення операцiй в облiку, якi є елементами шахрайства, тому аудитори мають право сприймати надану iнформацiю, записи i документи як достовiрнi.
Однак, аудитори мають думку, з певною часткою професiйного скептицизму, що пiсля перевiрки можуть виникнути обставини, якi викличуть питання щодо наявностi шахрайства та помилки.
5.7 Вiдповiднiсть iнформацiї фiнансової звiтностi iншiй iнформацiї, що розкривається Товариством
Суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до НКЦПФР разом з фiнансовою звiтнiстю не виявлено.
Аудиторською перевiркою пiдтверджуються фiнансовi данi, наведенi у примiтках до фiнансової звiтностi, однак при цьому є деякi зауваження щодо розкриття облiкової полiтики Товариства.
Товариством розкрито основи облiкової полiтики вiдповiдно до вимог МСФЗ, та складено фiнансову звiтнiсть з урахуванням трансформацiї звiтностi, складеної за П(С)БО у звiтнiсть за вимогами МСФЗ.
Аудитори вважають, що облiкова полiтика охоплює в деяких випадках теоретичнi аспекти, що стосуються господарської дiяльностi фiнансової установи, а не виробничого пiдприємства.
6. Загальний висновок
Ми вважаємо, що в процесi аудиту нами було зiбрано достатньо доказiв, щоб зробити наступний висновок:
Визначення виручки вiд реалiзацiї та фiнансових результатiв дiяльностi, порядок обчислення податкових та iнших обов’язкових платежiв проводилось Товариством у звiтному перiодi вiдповiдно до нормативних актiв України з питань бухгалтерського облiку та податкового законодавства.
Бухгалтерська, податкова та статистична звiтнiсть складалась та подавалась Товариством у повному обсязi.
Показники статей рiчного Балансу Товариства на 31.12.2013р. в вiдповiдають даним синтетичного облiку та вимогам МСФЗ, реально та точно вiдображають його фiнансовий стан. Їх достовiрнiсть та повнота може бути пiдтверджена.
Показники фiнансового стану Товариства вiдображенi в синтетичному облiку адекватно. Виконанi аудиторськi процедури дають пiдставу пiдтвердити повноту показникiв Звiту про фiнансовi результати за 2013р.
Таким чином, фiнансова звiтнiсть ПАТ «Лопушнянський кар’єр», за винятком впливу питання, викладеного у параграфi 4 «Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки», вiдображає правдиву i неупереджену по усiх суттєвих аспектах картину фiнансового положення Товариства станом на 31.12.2013 р., а також результатiв його дiяльностi i руху грошових потокiв за 2013 рiк у вiдповiдностi до законодавчих i нормативних актiв в Українi з пiдприємництва, бухгалтерського облiку i фiнансової звiтностi.
7. Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
? Аудиторська фiрма у формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю «Аудит-сервiс IНК»
? Свiдоцтво про внесення до реєстру суб’єктiв аудиторської дiяльностi №0036, продовжене рiшенням Аудиторської палати України вiд 04 листопада 2010 року №221/3, чинне до 04.11.2015р.
? Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi видане рiшенням АПУ вiд 26.11.2009 №208/6 № 0021.
? Мiсцезнаходження: 76018, м. Iвано-Франкiвськ, вул. Б.Лепкого буд. 34., офiс 1.
? Телефон: (0342) 75-05-01,
? Електронна пошта: audiif@ukrpost.ua.
8. Основнi вiдомостi про умови договору про проведення аудиту
Договiр на виконання аудиторських послуг: вiд 19 лютого 2014р. № 96.
Аудит проведено в перiод з 19 лютого по 06 березня 2014р.
07 березня 2013р.
Директор по аудиту:
(сертифiкат А 000023
продовжений рiшенням АПУ
вiд 29.11.2012 №261/2)
___________ В.К.Орлова
Аудитори:
(сертифiкат А 002553
продовжений рiшенням АПУ
вiд 21.05.2009р. №202/2)
____________ Є.Д. Вiнтоняк
____________ О.Я. Корпан
- - - |
|
|