Приватне акціонерне товариство "ЛОПУШНЯНСЬКИЙ КАР’ЄР"

     
 
Дата розміщення: 24.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примiтки до фiнансової звiтностi за 2016 рiк

ЗМIСТ



1. Iнформацiя про Товариство 2
2. Економiчне середовище та умови дiяльностi 2
3. Важливi положення облiкової полiтики 2
3.1. Основа пiдготовки фiнансової звiтностi 2
3.2. Короткий огляд iстотних положень облiкової полiтики 3
3.2.1. Принципи облiкової полiтики 3
3.2.2. Основнi засоби 3
3.2.3. Запаси 4
3.2.4. Дебiторська заборгованiсть 4
3.3.5. Грошовi кошти та їхнi еквiваленти 4
3.2.6. Зобов’язання 5
3.2.7. Капiтал та виплата дивiдендiв 5
3.2.8. Доходи та витрати 5
3.2.9. Податок на прибуток 5
3.2.10. Взаємозалiк статей активiв i зобов’язань 5
3.2.11. Винагороди персоналу 6
3.3. Основнi облiковi оцiнки та судження, що використовувались при застосуваннi облiкової полiтики 6
3.4. Змiни в облiковiй полiтицi та принципах розкриття iнформацiї 7
4. Додаткова iнформацiя та аналiтика 9
4.1. Основнi засоби 9
4.2. Зареєстрований капiтал 10
4.3. Iншi поточнi зобов’язання 10
4.4. Операцiї з пов’язаними особами 10
4.5. Ризики 10
5. Дата затвердження фiнансової звiтностi до випуску 10


1. Iнформацiя про Товариство
Публiчне акцiонерне товариство «Лопушнянський кар’єр» розташоване за адресою: Україна, 77044, Iвано-Франкiвська обл., Рогатинський район, село Лопушня.
Товариство створене регiональним вiддiленням Фонду державного майна України по Iвано-Франкiвськiй областi, шляхом перетворення державного пiдприємства «Лопушнянський кар’єр» у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України «Про порядок перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства» вiд 07.12.1992 року № 686, iнших законодавчих актiв України та згiдно з наказом регiонального вiддiлення ФДМ по Iвано-Франкiвськiй областi вiд 08.08.1997 р. № 722.
Статут ВАТ «Лопушнянський кар’єр» зареєстровано рiшенням Рогатинської районної державної адмiнiстрацiї вiд 15.09.1997р. № 1 113 120 00000 00189.
Найменування Вiдкрите акцiонерне товариство «Лопушнянський кар’єр» змiнено на Публiчне акцiонерне товариство «Лопушнянський кар’єр» на пiдставi Протоколу Загальних зборiв акцiонерiв вiд 16 грудня 2011 року №1 та Закону України «Про акцiонернi товариства». Товариство є правонаступником ВАТ «Лопушнянський кар’єр», всiх його прав та зобов’язань.
Нова редакцiя статуту затверджена загальними зборами акцiонерiв вiд 16.12.2011р. (Протокол №1) та зареєстрована державним реєстратором 21.12.2011 р. № 1 113 105 00060 00189.
Основними видами дiяльностi Товариства є:
виробництво вапнякового каменю;
видобування пiску, гiпсу та виготовлення з них будiвельних матерiалiв;
виробництво будiвельних матерiалiв.
Органами управлiння Товариства у вiдповiдностi з статутом та дiючим законодавством України є:
Загальнi Збори акцiонерiв;
Наглядова Рада Товариства;
Виконавчий орган – Директор.
Органи контролю:
Ревiзiйна комiсiя.
2. Економiчне середовище та умови дiяльностi
Нестабiльнiсть полiтичної та економiчної ситуацiї, що спостерiгалася в Українi останнiм часом, тривала у 2016 роцi та призвела до погiршення стану державних фiнансiв, волатильностi фiнансових ринкiв, нелiквiдностi ринкiв капiталу, пiдвищення темпiв iнфляцiї та девальвацiї нацiональної валюти по вiдношенню до основних iноземних валют.
Остаточний результат полiтичної та економiчної ситуацiї в Українi та її наслiдки передбачити вкрай складно, проте вони можуть мати подальший негативний вплив на економiку України та бiзнес Товариства.
3. Важливi положення облiкової полiтики
3.1. Основа пiдготовки фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) в редакцiї, затвердженiй Радою з Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (Рада з МСФЗ).
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до принципу оцiнки за iсторичною вартiстю, за винятком статей, якi оцiнюються за справедливою вартiстю.
У фiнансовiй звiтностi представлена порiвняльна iнформацiя за попереднiй перiод. Крiм того, Товариство представляє додатковий звiт про фiнансовий стан на початок попереднього перiоду в разi ретроспективного застосування облiкової полiтики, ретроспективного перерахунку або рекласифiкацiї статей у фiнансовiй звiтностi.
Валюта подання фiнансової звiтностi. Цю фiнансову звiтнiсть подано в гривнях i всi суми округленi до цiлих тисяч, якщо не зазначено iнше.

3.2. Короткий огляд iстотних положень облiкової полiтики
3.2.1. Принципи облiкової полiтики
Операцiї вiдображаються в тому звiтному перiодi, в якому вони були здiйсненi, незалежно вiд дати руху коштiв за ними.
Облiкова полiтика Товариства ґрунтується на наступних основних принципах бухгалтерського облiку:
повне висвiтлення
превалювання сутностi над формою
автономнiсть
обачнiсть
безперервнiсть
нарахування та вiдповiднiсть доходiв i витрат
послiдовнiсть
iсторична (фактична) собiвартiсть.
Облiкова полiтика Товариства враховує такi методи оцiнки активiв та зобов’язань, щоб не переносити iснуючi фiнансовi ризики, якi потенцiйно загрожують фiнансовому становищу, на наступнi звiтнi перiоди.
Методи оцiнки активiв та зобов’язань, окремих статей звiтностi здiйснюються у вiдповiдностi до вимог МСФЗ.
В основу облiкової полiтики Товариства, на пiдставi якої складалась рiчна фiнансова звiтнiсть, покладено наступнi оцiнки окремих статей активiв та зобов’язань:
активи i зобов’язання облiковуються за вартiстю їх придбання чи виникнення (за первiсною собiвартiстю або справедливою вартiстю);
при облiку за первiсною (iсторичною) вартiстю активи визнаються за сумою фактично сплачених за них коштiв, а зобов’язання – за сумою мобiлiзованих коштiв в обмiн на зобов'язання;
при облiку за справедливою (ринковою) вартiстю активи визнаються за тiєю сумою коштiв, яку необхiдно було б сплатити для придбання таких активiв на час складання звiтностi, а зобов’язання – за тiєю сумою коштiв, яка б вимагалася для проведення розрахунку у поточний час;
приведення вартостi активiв у вiдповiднiсть iз ринковою здiйснюється шляхом їх переоцiнки.
3.2.2. Основнi засоби
Товариство визнає матерiальний об’єкт основним засобом, якщо вiн утримується з метою використання їх у процесi своєї дiяльностi, надання послуг, або для здiйснення адмiнiстративних i соцiально-культурних функцiй, очiкуваний строк корисного використання (експлуатацiї) яких бiльше одного року.
Первiсно Товариство оцiнює основнi засоби за собiвартiстю. Собiвартiсть об’єкта основних засобiв визнається активом, якщо:
- майбутнi економiчнi вигоди, пов'язанi з об'єктом, надiйдуть до суб'єкта господарювання;
- собiвартiсть об’єкта можна достовiрно оцiнити.
Запаснi частини та допомiжне обладнання вiдображаються як запаси та визнаються в прибутку чи збитку в процесi їхнього споживання, якщо запаснi частини та допомiжне обладнання використовуються протягом бiльше одного перiоду їх облiковують, як основнi засоби.
Основнi засоби враховуються у звiтi про фiнансовий стан за первинною вартiстю, що включає всi витрати, необхiднi для доведення активу до стану, придатного до використання, за вирахуванням накопиченої амортизацiї i збиткiв вiд знецiнення.
Капiталiзованi витрати включають основнi витрати на модернiзацiю i замiну частин активiв, якi збiльшують термiн їх корисної експлуатацiї або покращують їх здатнiсть отримувати доходи. Витрати на ремонт i обслуговування основних засобiв, якi не вiдповiдають приведеним вище критерiям капiталiзацiї, вiдображаються в звiтi про сукупнi доходи i витрати того перiоду, в якому вони були понесенi.
Сума, що амортизується, – це первинна вартiсть об'єкту основних засобiв за вирахуванням його лiквiдацiйної вартостi.
Лiквiдацiйна вартiсть активiв дорiвнює нулю i внаслiдок цього є несуттєвою при обчисленнi суми, що амортизується.
Амортизацiя основних засобiв призначена для списання суми, що амортизується, впродовж термiну корисного використання активу i розраховується з використанням прямолiнiйного методу. Термiни корисного використання груп основних засобiв представленi таким чином:


Будинки 20 -50 рокiв
Обладнання 5-7 рокiв
Транспортнi засоби 5 рокiв
Меблi та iншi основнi засоби 12 рокiв
Iншi основнi засоби 12рокiв
З метою мiнiмiзацiї бухгалтерсько-податкових рiзниць встановленi у бух облiку строки корисного використання на рiвнi не менше податкових мiнiмальних строкiв.
3.2.3. Запаси
Запаси - активи, якi:
- утримуються для подальшого продажу (розподiлу, передачi) за умов звичайної господарської дiяльностi;
- перебувають у процесi виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
- утримуються для споживання пiд час виробництва продукцiї, виконання робiт та надання послуг, а також управлiння пiдприємством/установою.
До собiвартостi запасiв включаються всi витрати на придбання, переробку та iншi витрати, понесенi пiд час доставки запасiв до їх теперiшнього мiсцезнаходження та приведення їх у теперiшнiй стан.
На дату балансу запаси оцiнюють Товариством за меншою з таких двох величин: собiвартiсть або чиста вартiсть реалiзацiї.
При вiдпусканнi запасiв використовується метод ФIФО.
3.2.4. Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть отримання Товариством майбутнiх економiчних вигод та може бути достовiрно визначена її сума.
Поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги визнається активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт i послуг та оцiнюється за первiсною вартiстю.
Поточна дебiторська заборгованiсть включається до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю. Для визначення чистої реалiзацiйної вартостi на дату балансу обчислюється величина резерву сумнiвних боргiв, за методом застосування абсолютної суми сумнiвної заборгованостi (платоспроможностi окремих дебiторiв).
3.3.5. Грошовi кошти та їхнi еквiваленти
Грошовi кошти складаються з готiвки в касi та коштiв на поточних рахунках у банках.
Еквiваленти грошових коштiв – це короткостроковi, високолiквiднi iнвестицiї, якi вiльно конвертуються у вiдомi суми грошових коштiв i яким притаманний незначний ризик змiни вартостi. Iнвестицiя визначається зазвичай як еквiвалент грошових коштiв тiльки в разi короткого строку погашення, наприклад, протягом не бiльше нiж три мiсяцi з дати придбання.
Первiсна та подальша оцiнка грошових коштiв та їх еквiвалентiв здiйснюється за справедливою вартiстю, яка дорiвнює їх номiнальнiй вартостi.
У разi обмеження права використання коштiв на поточних рахунках в у банках (наприклад, у випадку призначення НБУ в банкiвськiй установi тимчасової адмiнiстрацiї) цi активи можуть бути класифiкованi у складi непоточних активiв. У випадку прийняття НБУ рiшення про лiквiдацiю банкiвської установи та вiдсутностi ймовiрностi повернення грошових коштiв, визнання їх як активу припиняється i їх вартiсть вiдображається у складi збиткiв звiтного перiоду.
3.2.6. Зобов’язання
Зобов'язання визнається, якщо його оцiнка може бути достовiрно визначена та iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигод у майбутньому внаслiдок його погашення. Якщо на дату балансу ранiше визнане зобов'язання не пiдлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звiтного перiоду.
Зобов’язання, на яке нараховується вiдсотки та яке пiдлягає погашенню протягом дванадцяти мiсяцiв з дати балансу, слiд розглянути як довгострокове зобов’язання, якщо первiсний термiн погашення був бiльше нiж дванадцять мiсяцiв та до затвердження фiнансової звiтностi iснує угода про переоформлення цього зобов’язання на довгострокове.
3.2.7. Капiтал та виплата дивiдендiв
Статутний капiтал являє собою номiнальну вартiсть емiтованих акцiй.
Емiсiйний дохiд включає в себе будь-якi премiї, отриманi вiд випуску акцiй. Будь-якi транзакцiйнi витрати, пов'язанi з емiсiєю акцiй, вiднiмаються з емiсiйного доходу за вирахуванням пiльг з податку на прибуток.
Iншi складовi капiталу включать в себе наступнi компоненти:
Резервний капiтал – сума резервiв, створених вiдповiдно до чинного законодавства i Статуту за рахунок нерозподiленого прибутку Товариства.
Нерозподiлений прибуток включає в себе весь нерозподiлений прибуток поточного та попереднiх перiодi.
Розподiленi дивiденди, що виплачуються власникам акцiонерного капiталу включаються до складу iнших зобов'язань, коли обсяг дивiдендiв затверджено на загальних зборах на звiтну дату.
3.2.8. Доходи та витрати
Доходи i витрати визнаються Товариством за таких умов:
а) визнання реальної заборгованостi за активами та зобов'язаннями Товариства;
б) фiнансовий результат операцiї, пов'язаної з наданням (отриманням) послуг, може бути точно визначений.
Доходи i витрати визнаються за кожним видом дiяльностi Товариства. Критерiї визнання доходу i витрат застосовуються окремо до кожної операцiї. Кожний вид доходу i витрат вiдображається в бухгалтерському облiку окремо. У результатi використання активiв Товариством iншими сторонами доходи визнаються у виглядi процентiв, роялтi. Проценти визнаються у тому звiтному перiодi, до якого вони належать, та розраховуються, виходячи з бази їх нарахування та строку користування вiдповiдними активами або сум заборгованостi Товариства. Умовою визнання процентiв є iмовiрнiсть отримання Товариством економiчної вигоди.
Визнання доходiв та витрат Товариством здiйснюється за методом нарахування. Нарахування доходiв (витрат) здiйснюється з дати оформлення документа, що пiдтверджує надання (отримання) послуги, реалiзацiї продукцiї.
3.2.9. Податок на прибуток
Згiдно з чинним законодавством, оподаткування податком на прибуток Товариства здiйснюється на загальних пiдставах. Вiдповiдно до Податкового кодексу ставка податку на прибуток з 1 сiчня по 31 грудня 2016 року визначена у розмiрi 18%.
3.2.10. Взаємозалiк статей активiв i зобов’язань
Процедури бухгалтерського облiку включають можливiсть здiйснення взаємозалiку (в випадках, передбачених чинним законодавством) активiв та зобов’язань, або доходiв та витрат як у бухгалтерських записах, так i у фiнансовiй звiтностi, а саме: кредиторської та дебiторської заборгованостi рiзних юридичних та фiзичних осiб.
Товариством в 2016 роцi не проводились взаємозалiки дебiторської та кредиторської заборгованостей.
3.2.11. Винагороди персоналу
Всi винагороди персоналу в Товариствi є короткостроковими винагородами (включаючи вiдпустку) оцiнюються як поточнi зобов'язання, включаються в зобов'язання по персоналу та оцiнюються за недисконтованими сумами, якi Товариство планує виплатити в результатi невикористаних прав.
Товариство сплачує фiксованi внески до незалежних органiв та страхує окремих спiвробiтникiв якщо це вимагається законодавством України. Товариство не має юридичного або визначеного зобов'язання щодо сплати внескiв на додаток до фiксованих внескiв, якi визнаються як витрати в тому перiодi, в якому нараховано виплати працiвникам.
3.3. Основнi облiковi оцiнки та судження, що використовувались при застосуваннi облiкової полiтики
Товариство використовує оцiнки та припущення, якi впливають на суми, що визнаються у фiнансовiй звiтностi, та на балансову вартiсть активiв i зобов’язань протягом наступного фiнансового року. Розрахунки та судження постiйно переглядаються та базуються на попередньому досвiдi керiвництва та iнших факторах, у тому числi на очiкуваннях щодо майбутнiх подiй, якi вважаються обґрунтованими за iснуючих обставин. Крiм суджень, якi передбачають облiковi оцiнки, керiвництво Товариства також використовує професiйнi судження при застосуваннi облiкової полiтики.

Судження щодо необхiдностi перерахування фiнансової звiтностi складеної на 31.12.2016 року у вiдповiдностi МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї»

МСБО 29 не встановлює абсолютного рiвня, на якому вважається, що виникає гiперiнфляцiя.
Показником гiперiнфляцiї є характеристики економiчного середовища в Українi, якi включають таке (але не обмежуються таким):
а) основна маса населення вiддає перевагу збереженню своїх цiнностей у формi немонетарних активiв або у вiдносно стабiльнiй iноземнiй валютi. Суми, утримуванi в нацiональнiй валютi, негайно iнвестуються для збереження купiвельної спроможностi;
б) основна маса населення розглядає грошовi суми не в нацiональнiй грошовiй одиницi, а у вiдносно стабiльнiй iноземнiй валютi. Цiни можуть також наводитися в цiй валютi;
в) продаж та придбання на умовах вiдстрочки платежу здiйснюється за цiнами, якi компенсують очiкувану втрату купiвельної спроможностi протягом перiоду вiдстрочки платежу, навiть якщо цей строк є коротким;
г) вiдсотковi ставки, заробiтна плата та цiни ,iндексуються згiдно iндексу цiн;
ґ) кумулятивний рiвень iнфляцiї за трирiчний перiод наближається до 100% або перевищує цей рiвень.
На кiнець 2016 року розрахований кумулятивний рiвень iнфляцiї за 2014-2016 роки дiйсно перевищив показник 100% i склав 101,115%.
Данi МВФ показують, що трирiчнi кумулятивнi рiвнi iнфляцiї наявнi, але немає значного перевищення рiвня 100% станом на 31.12.2016 року. Аналiз макропоказникiв розвитку економiки України свiдчать про зниження факторiв кумулятивної iнфляцiї на наступний 2017 рiк. (Iнфляцiйний звiт НБУ). Тобто, якiснi показники пiдтверджують, що Україна на 31.12.2016 року не є гiперiнфляцiйною країною.
Проаналiзувавши iншi критерiї, ми вважаємо, що за показниками наведеними у пiдпунктах в) i г) параграфа 3 МСБО 29 економiчний стан в Українi не вiдповiдає ситуацiї, що характеризується гiперiнфляцiєю. Швидке сповiльнення iнфляцiї у 2016 роцi дозволило НБУ понизити облiкову ставку 6 разiв протягом року – iз 22 до 14% рiчних. Як наслiдок, у 2016 роцi спостерiгалося зниження вiдсоткових ставок за депозитами. Крiм цього, iндекс заробiтної плати у 2016 роцi у лютому, червнi, липнi та серпнi складав менше 100%. Також, не можна стверджувати, що продаж та придбання на умовах вiдстрочки платежу здiйснюється за цiнами, якi компенсують очiкувану втрату купiвельної спроможностi протягом перiоду вiдстрочки платежу, тим паче, якщо цей строк є коротким.
Вiдмiчаємо, що МСБО 29 має бути застосований з самого початку перiоду, в якому iснування гiперiнфляцiї iдентифiковане. Станом на дату пiдписання фiнансової звiтностi iснування гiперiнфляцiї в Українi не iдентифiковано.
Мiнфiн (головне мiнiстерство iз тлумачення стандартiв бухоблiку) iз приводу застосування даного стандарту при складаннi звiтностi за 2016 рiк на дату пiдписання цiєї звiтностi керiвництвом Товариства не видав жодних нормативних або iнших рекомендацiйних документiв.
Враховуючи вище наведене, нами прийнято рiшення не застосовувати МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї».
Але протягом 2017 року ми будемо контролювати цю ситуацiю та аналiзувати як кiлькiснi фактори кумулятивної iнфляцiї, так i якiснi макропоказники, що позитивно впливають на економiчний розвиток, якi в свою чергу є факторами, що впливають на зниження кiлькiсних iнфляцiйних складових.

3.4. Змiни в облiковiй полiтицi та принципах розкриття iнформацiї
В звiтному перiодi облiкова полiтика не переглядалася
Новi та переглянутi стандарти
Товариство вперше застосувала деякi новi стандарти i поправки до чинних стандартiв, якi вступають в силу для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 року або пiсля цiєї дати. Товариство не застосовувала опублiкованi достроково стандарти, роз'яснення або поправки, якi були випущенi, але не вступили в силу.
Характер i вплив цих змiн розглядаються нижче. Хоча новi стандарти i поправки застосовувалися вперше в 2016 роцi, вони не мали iстотного впливу на рiчну консолiдовану фiнансову звiтнiсть Товариство. Характер i вплив кожного нового стандарту (поправки) описанi нижче:
МСФЗ (IFRS) 14 «Вiдстроченi рахунки тарифного регулювання»
МСФЗ (IFRS) 14 є необов'язковим стандартом, який дозволяє органiзацiям, дiяльнiсть яких пiдлягає тарифного регулювання, продовжувати застосовувати бiльшiсть застосовуваних ними дiючих принципiв облiкової полiтики щодо залишкiв по рахунках вiдстрочених тарифних рiзниць пiсля першого застосування МСФЗ. Органiзацiї, якi застосовують МСФЗ (IFRS) 14, повиннi представити рахунки вiдстрочених тарифних рiзниць окремими рядками в звiтi про фiнансовий стан, а рух за таким залишкам – окремими рядками в звiтi про фiнансовi результати. Стандарт вимагає розкриття iнформацiї про характер тарифного регулювання та пов'язаних з ним ризики, а також про вплив такого регулювання на фiнансову звiтнiсть органiзацiї. Оскiльки Товариство вже готує звiтнiсть за МСФО, а її дiяльнiсть не пiдлягає тарифному регулюванню, даний стандарт не застосовується до її фiнансової звiтностi.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 «Спiльна дiяльнiсть» - «Облiк придбань часткою участi»
Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 вимагають, щоб учасник спiльної дiяльностi враховував придбання частки участi в спiльнiй операцiї, дiяльнiстю якої є бiзнес, згiдно з вiдповiдними принципами МСФЗ (IFRS) 3 «Об'єднання бiзнесу» для облiку об'єднань бiзнесу. Поправки також роз'яснюють, що iснуючi частки участi в спiльнiй операцiї не переоцiнюються при придбаннi додаткової частки участi в тiй же спiльної операцiї, якщо зберiгається спiльний контроль. Крiм того, в МСФЗ (IFRS) 11 було включено виключення зi сфери застосування, згiдно з яким данi поправки не застосовуються, якщо сторони, якi здiйснюють спiльний контроль (включаючи звiтуючу органiзацiю), знаходяться пiд загальним контролем однiєї i тiєї ж сторони, що володiє кiнцевим контролем.
Поправки застосовуються як щодо придбання початкової частки участi в спiльнiй операцiї, так i щодо придбання додаткових часток в тiй же спiльної операцiї i вступають в силу перспективно. Поправки не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства, оскiльки в аналiзованому перiодi частки участi в спiльнiй операцiї не придбавалися.
Поправки до МСБО (IAS) 16 i МСБО (IAS) 38 «Роз'яснення допустимих методiв амортизацiї»
Поправки роз'яснюють принципи МСБО (IAS) 16 «Основнi засоби» i МСБО (IAS) 38 «Нематерiальнi активи», якi полягають в тому, що виручка вiдображає структуру економiчних вигод, якi генеруються в результатi дiяльностi бiзнесу (частиною якого є актив), а не економiчнi вигоди, якi споживаються в рамках використання активу. В результатi заснований на виручцi метод не може використовуватися для амортизацiї основних засобiв i може використовуватися тiльки в рiдкiсних випадках для амортизацiї нематерiальних активiв. Поправка застосовуються перспективно i не впливає на фiнансову звiтнiсть Товариства, оскiльки вона не використовувала заснований на виручцi метод для амортизацiї своїх необоротних активiв.
Поправки до МСБО (IAS) 16 i МСБО (IAS) 41 «Сiльське господарство: плодовi культури»
Поправки вносять змiни до вимог облiку бiологiчних активiв, якi вiдповiдають визначенню плодових культур. Згiдно з поправками бiологiчнi активи, якi вiдповiдають визначенню плодових культур, бiльш не належать до сфери застосування МСБО (IAS) 41 «Сiльське господарство». Замiсть цього до них застосовуються положення МСБО (IAS) 16. Пiсля первiсного визнання плодовi культури будуть оцiнюватися вiдповiдно до МСБО (IAS) 16 за накопиченими фактичними витратами (до дозрiвання) i з використанням моделi облiку за первiсною вартiстю або моделi переоцiнки (пiсля дозрiвання). Поправки також зобов'язують, щоб продукцiя, яка росте на плодових культурах, як i ранiше залишалася в рамках сфери застосування МСБО (IAS) 41 i оцiнювалась за справедливою вартiстю за вирахуванням витрат на продаж. Вiдносно державних субсидiй, що вiдносяться до плодових культур, буде застосовуватися МСБО (IAS) 20 «Облiк державних грантiв i розкриття iнформацiї про державну допомогу». Поправки застосовуються ретроспективно i не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства, оскiльки в неї вiдсутнi плодовi культури.
Поправки до МСБО (IAS) 27 «Метод пайової участi в окремих фiнансових звiтах»
Поправки дозволяють органiзацiям використовувати метод дольової участi для облiку iнвестицiй в дочiрнi, асоцiйованi та спiльнi пiдприємства в окремих фiнансових звiтах. Органiзацiї, якi вже застосовують МСФЗ i приймають рiшення про перехiд на метод дольової участi в своїх окремих фiнансових звiтах, повиннi застосовувати цю змiну ретроспективно. Поправки не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства.
«Щорiчнi удосконалення МСФЗ, перiод 2012-2014 рр.»
Даний документ включає в себе наступнi поправки:
МСФЗ (IFRS) 5 «Необоротнi активи, утримуванi для продажу, та припинена дiяльнiсть»
Вибуття активiв (або лiквiдацiйних груп) здiйснюється, як правило, за допомогою продажу або розподiлу мiж власниками. Поправка роз'яснює, що перехiд вiд одного методу вибуття до iншого повинен вважатися не новим планом з вибуття, а продовженням початкового плану. Таким чином, застосування вимог МСФЗ (IFRS) 5 не переривається. Дана поправка застосовується перспективно.
МСФЗ (IFRS) 7 «Фiнансовi iнструменти: розкриття iнформацiї»
(i) Договори на обслуговування
Поправка роз'яснює, що договiр на обслуговування, що передбачає сплату винагороди, може являти собою подальшу участь у фiнансовому активi. Для визначення необхiдностi розкриття iнформацiї органiзацiя повинна оцiнити характер винагороди i угоди вiдповiдно до вказiвок щодо подальшої участi в МСФЗ (IFRS) 7. Оцiнка того, якi договори на обслуговування є подальшою участю, повинна бути проведена ретроспективно. Однак розкриття iнформацiї є необхiдним для перiодiв, що починаються до рiчного перiоду, в якому органiзацiя вперше застосовує дану поправку.
(ii) Застосування поправок до МСФЗ (IFRS) 7 в скороченiй промiжнiй фiнансовiй звiтностi
Поправка роз'яснює, що вимоги до розкриття iнформацiї про взаємозалiк не застосовуються до скороченої промiжної фiнансової звiтностi, за винятком випадкiв, коли така iнформацiя являється значним оновлення iнформацiї, вiдображеної в останньому рiчному звiтi. Дана поправка застосовується ретроспективно.
МСБО (IAS) 19 «Виплати працiвникам»
Поправка роз'яснює, що розвиненiсть ринку високоякiсних корпоративних облiгацiй оцiнюється на пiдставi валюти, в якiй облiгацiя деномiнована, а не країни, в якiй облiгацiя випущена. При вiдсутностi розвиненого ринку високоякiсних корпоративних облiгацiй, деномiнованих в певнiй валютi, необхiдно використовувати ставки за державними облiгацiями. Дана поправка застосовується перспективно.
МСБО (IAS) 34 «Промiжна фiнансова звiтнiсть»
Поправка роз'яснює, що iнформацiя за промiжний перiод повинна бути розкрита або в промiжнiй фiнансовiй звiтностi, або в iншому мiсцi промiжного фiнансового звiту (наприклад, в коментарях керiвництва або в звiтi про оцiнку ризикiв) iз зазначенням вiдповiдних перехресних посилань в промiжнiй фiнансовiй звiтностi. Iнша iнформацiя в промiжному фiнансовому звiтi повинна бути доступна для користувачiв на тих же умовах i в тi ж термiни, що i промiжна фiнансова звiтнiсть. Дана поправка застосовується ретроспективно.
Поправки не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСБО (IAS) 1 «Iнiцiатива в сферi розкриття iнформацiї»
Поправки до МСБО (IAS) 1 швидше роз'яснюють, а не значно змiнюють, iснуючi вимоги МСБО (IAS) 1. Поправки роз'яснюють наступне:
• вимоги до суттєвостi МСБО (IAS) 1;
• окремi статтi у звiтi (ах) про фiнансовi результати та iнший сукупний дохiд i в звiтi про фiнансовий стан можуть бути дезагрегованi;
• у органiзацiй є можливiсть вибирати порядок подання примiток до фiнансової звiтностi;
• частка iншого сукупного доходу асоцiйованих i спiльних пiдприємств, якi облiковуються за методом участi в капiталi, має бути викладена агреговано в рамках однiєї статтi i класифiкуватися як стаття, яка буде або не буде згодом рекласифiкована в чистий прибуток або збиток.
Крiм цього, поправки роз'яснюють вимоги, якi застосовуються при поданнi додаткових промiжних пiдсумкових сум у звiтi про фiнансовий стан i звiтi (ах) про фiнансовi результати та iнший сукупний дохiд. Данi поправки не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 10, МСФЗ (IFRS) 12 та МСФЗ (IAS) 28 «Iнвестицiйнi органiзацiї: застосування виключення з вимоги про консолiдацiю»
Поправки розглядають питання, якi виникли при застосуваннi виняткiв щодо iнвестицiйних органiзацiй згiдно з МСФЗ (IFRS) 10 «Консолiдована фiнансова звiтнiсть». Поправки до МСФЗ (IFRS) 10 роз'яснюють, що виключення з вимоги про подання консолiдованої фiнансової звiтностi застосовується i до материнської органiзацiї, яка є дочiрньою органiзацiєю iнвестицiйної органiзацiї, якщо iнвестицiйна органiзацiя оцiнює всi свої дочiрнi органiзацiї за справедливою вартiстю.
Крiм цього, поправки до МСФЗ (IFRS) 10 роз'яснюють, що консолiдацiї пiдлягає тiльки така дочiрня органiзацiя iнвестицiйної органiзацiї, яка сама не є iнвестицiйною органiзацiєю i надає iнвестицiйної органiзацiї допомiжнi послуги. Всi iншi дочiрнi органiзацiї iнвестицiйної органiзацiї оцiнюються за справедливою вартiстю. Поправки до МСФЗ (IAS) 28 «Iнвестицiї в асоцiйованi органiзацiї та спiльнi пiдприємства» дозволяють iнвестору при застосуваннi методу участi в капiталi зберегти оцiнку за справедливою вартiстю, застосовану його асоцiйованої органiзацiєю або спiльним пiдприємством, яке є iнвестицiйною органiзацiєю, до своїх власних часток участi в дочiрнiх органiзацiях.
Цi поправки застосовуються ретроспективно i не впливають на фiнансову звiтнiсть Товариства.

4. Додаткова iнформацiя та аналiтика
4.1. Основнi засоби


Групи основних засобiв Залишок на початок року Надiйшло за рiк Вибуло за рiк Нараховано амортизацiї за рiк Залишок на кiнець року
первiсна (переоцiнена) вартiсть Знос первiсна (переоцiнена) вартiсть Знос первiсна (переоцiнена) вартiсть Знос
2016р.
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 2820 740 67 2820 807
Машини та обладнання 423 309 5 6 6 32 422 335
Транспортнi засоби 18 18 18 18
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) 85 79 10 2 95 81
Разом 3346 1146 15 6 6 101 3355 1241
2015р.
Будинки, споруди та передавальнi пристрої 2820 684 56 2820 740
Машини та обладнання 911 787 488 488 10 423 309
Транспортнi засоби 202 200 184 184 2 18 18
Iнструменти, прилади, iнвентар (меблi) 113 105 3 31 28 2 85 79
Разом 4046 1776 3 703 700 70 3346 1146

4.2. Зареєстрований капiтал

Найменування статтi Простi акцiї Привiлейованi акцiї Всього
кiлькiсть сума кiлькiсть сума кiлькiсть сума
Статутний капiтал на початок звiтного перiоду 2574000 644 0 0 2574000 644
Статутний капiтал на кiнець звiтного перiоду 2574000 644 0 0 2574000 644

Номiнальна вартiсть однiєї простої акцiї 25 копiйок.
4.3. Iншi поточнi зобов’язання

Найменування статтi На 31.12.2016 На 31.12.2015
Зобов’язання iз пiдзвiтними особами 793 791
Безпроцентна поворотна фiнансова допомога 1705 1642
Зобов’язання по пiльговiй пенсiї 7 16
Усього iнших поточних зобов’язань 2505 2449
4.4. Операцiї з пов’язаними особами
До пов'язаних сторiн або операцiй з пов'язаними сторонами належать:
пiдприємства, якi прямо або опосередковано контролюють або перебувають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом з Товариством;
асоцiйованi компанiї;
спiльнi пiдприємства, у яких Товариство є контролюючим учасником;
члени провiдного управлiнського персоналу Товариства;
близькi родичi особи, зазначеної вище;
компанiї, що контролюють Товариства, або здiйснюють суттєвий вплив, або мають суттєвий вiдсоток голосiв у Товариствi;
програми виплат по закiнченнi трудової дiяльностi працiвникiв Товариства або будь-якого iншого суб'єкта господарювання, який є пов'язаною стороною Товариства.
Станом на 31 грудня 2016 року на балансi Товариства облiковується iнша поточна заборгованiсть, з якої у розмiрi 1 705 тис.грн. щодо пов’язаної сторони, яка виникла на пiдставi договорiв по безпроцентнiй поворотнiй позицi. Протягом 2016 року Товариство збiльшило заборгованiсть на 63 тис.грн.
Товариство здiйснювало розрахунки по заробiтнiй платi iз управлiнським персоналом. Товариство не здiйснює спецiальних виплат управлiнському персоналу. Всi виплати працiвникам обумовленi колективним договором.
4.5. Ризики
Ризик лiквiдностi полягає у тому, що Товариство можливо не зможе виконати свої зобов'язання. Товариство управляє своєю лiквiднiстю шляхом монiторингу запланованих витрат, а також прогнозу потокiв грошових коштiв, що виникають щодня у зв’язку з дiяльнiстю.

5. Дата затвердження фiнансової звiтностi до випуску
Ця фiнансова звiтнiсть була затверджена до випуску директором Товариства 28.02.2017р.
Вiдповiдно до засад, визначених МСБО 10 «Подiї пiсля звiтного перiоду» подiї, що потребують коригування активiв та зобов’язань не виникали.


Директор Ю.М. Демидюк

Головний бухгалтер Р.Р. Легета

-

-